X, Facebook, Instagram, Tiktoka’a Artık Böyle Girilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan ‘trol’ raporu, sosyal medya üzerinden sistematik bir şekilde yayılan görüş ve olayların arkasındaki karanlık operasyonları gün yüzüne çıkarıyor. Rapor, itibar suikastının nasıl gerçekleştirildiğini, hangi metotların kullanıldığını ve parayla desteklenen trollerin kimler olduğunu detaylı bir şekilde ele alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da sunulan trol raporunda; sosyal medya üzerinden itibar suikastını kimlerin hangi metotla yaptığı, parayla hangi trolleri kullandıkları ve harcamalar başlıkları yer aldı.

GÜNÜBİRLİK HESAP AÇILMASI ENGELLENECEK

Günü birlik ya da anlık sahte hesap açanların engellenmesinin yasal çer- çevesi çizilecek. Kişi ya da grupları kasıtlı olarak itibarsızlaştırma ve top- lumda küçük düşürme gibi eylemlerin tespit edilmesi halinde, cezai yaptı- rımların getirilmesi planlanıyor.

AKP, trollerle mücadele etmek amacıyla hazırlıklarına başladığı yasal düzenleme için pek çok alternatifi değerlendiriyor. AK Parti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “sosyal medya hesapları kimlik numaraları ile açılsın’ önerisini de gündemine aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x