Xiaomi bu sefer yanılttı, ucuza satılması beklenen otomobili için servet istedi

Xiaomi, elektronik sektöründe adından sıkça söz ettiren Çinli bir firma, şimdi de otomobil piyasasına adım atmaya hazırlanıyor. Firma, ilk elektrikli otomobili SU7’yi piyasaya sürmek üzere. SU7, hem tasarımıyla hem de akıllı özellikleriyle dikkat çekiyor ve 500.000 yuan (70.300$) altı bir fiyatla tüketicilere sunulması planlanıyor. Xiaomi‘nin bu yeni adımı, özellikle uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleriyle tanınan bir marka olmasından dolayı büyük bir merak ve heyecan uyandırdı. Ancak bazı tüketiciler, yüksek fiyatlandırmanın satışları olumsuz etkileyebileceğinden endişe ediyor.

Bu hafta Perşembe günü, SU7 için siparişlerin alınmaya başlanacağı ve fiyat aralığının resmi olarak açıklanacağı duyuruldu. Xiaomi, Çin’deki mağazalarında Pazartesi gününden itibaren otomobili sergilemeye başladı.

Xiaomi bu sefer yanılttı, ucuza satılması beklenen otomobili için servet istedi

SU7’nin iki farklı versiyonu bulunacak ve bu versiyonlar, tek şarjla 668km ve 800km’ye kadar sürüş menzili sunacak. Bu menzil, Tesla’nın Model S otomobilinin 650km’lik menziline kıyasla oldukça rekabetçi.

Xiaomi‘nin otomobil sektörüne girişi, akıllı telefon pazarındaki durağan talebe alternatif çözümler aramasının bir parçası olarak görülüyor. Çin hükümetinden elektrikli araç üretimi için gerekli izinleri almış nadir yeni oyunculardan biri olan Xiaomi, üretimi BAIC Group’a bağlı bir birim üzerinden gerçekleştiriyor. Fabrikanın açılışı ve üretimin başlaması, Xiaomi hayranlarını bir kez daha heyecanlandırdı. Eğer Xiaomi’nin ilk otomobili SU7 beklenen ilgiyi görür ve başarılı olursa, bu durum firmanın geleceği için önemli bir dönüm noktası olabilir. Xiaomi için bu yeni sektörde yer edinmek, markanın inovasyon ve teknoloji alanındaki yeteneklerini bir kez daha kanıtlaması anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x