HTC geri mi dönüyor? 12 GB RAM’li telefon ortaya çıktı

HTC, akıllı telefon dünyasındaki eski günlerine dönmeye çalışıyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl tanıtılan HTC U23 Pro’nun yeni bir modeli gelecek gibi duruyor. Google Play Console’da ortaya çıkan sızıntılar, HTC U24 Pro modelinin teknik özelliklerini gözler önüne serdi.

HTC U24 Pro ufukta görüldü

Google Play Console’da yer alan bilgilere göre U24 Pro, geçtiğimiz yılki cihazdan daha güçlü özellikler sunacak. Bunların başında Snapdragon 7 Gen 3‘ten güç alması bulunuyor. Cihaz ayrıca 1080×2436 piksel çözünürlüğe ve 480 DPI piksel yoğunluğa sahip 6,5 inç FHD+ ekrana sahip olacak.

12GB RAM ile performansını artıracak U24 Pro; orta sınıf işlemciyle öne çıkacak. Snapdragon 7 Gen 3 2.2GHz’e kadar çalışan dört yüksek performanslı Kryo 7 çekirdeği ve 1.8GHz’de çalışan dört verimli çekirdek ile sekiz çekirdekli bir yapılandırmaya sahip.

U24 Pro’nun kutudan Android 14 işletim sistemi ile çıkması bekleniyor. HTC’nin ayrıca üç yıl boyunca Android yükseltmesi sunması da mümkün.

Play Console ayrıca telefonun tasarımını gözler önüne serdi. İnce çerçeveli kavisli bir ekrana sahip olan cihaz, ekrana gömülü bir selfie kamerası barındırıyor. Ses ve güç tuşları sağ tarafta yer alıyor.

Geçtiğimiz yılki U23 Pro, 6.7 inç büyüklüğündeki OLED ekranı Full HD+ çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı sunuyordu. 8 GB veya 12 GB RAM seçeneklerine 256 GB depolama alanının eşlik ettiği HTC U23 Pro gücünü Qualcomm’un Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinden alıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x